Vědomostní soutěže

Poslední aktualizace stránky 31.5.2017

Bětka

Alžběta Kadlecová, žákyně 9. třídy, dosáhla dalšího úspěchu. Tentokrát v Olympiádě z jazyka českého. V těžké konkurenci žáků základních škol a víceletých gymnázií obsadila v okresním kole 1. místo a postupuje do kola krajského. To se bude konat začátkem dubna v Brně. Druhá naše žákyně Natálie Sojková skončila mezi 56 soutěžícími na krásném 12. místě.

Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Poslušná

Výsledková listina

Mladý chemik ČR

V regionálním finále soutěže (kr. kolo) Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, které proběhlo 10. 2. 2017 v laboratořích SPŠCh Brno, museli Marek Novotný i Martin Rozsypal prokázat laboratorní praxi a zručnost a zároveň i počtářské dovednosti, které každý chemik potřebuje. Slavnostní vyhlášení výsledků pak bylo v Blansku ve firmě Synthon za přítomnosti generálního ředitele firmy i ředitele brněnské chemické průmyslovky. Ani tady se naši žáci neztratili. Z 21 zúčastněných získal Marek Novotný 18. místo a Martin Rozsypal skvělé 7. místo.

chemik

Gratuluji k úspěchu, děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji oběma úspěchy v dalších soutěžích, hlavně v Chemické olympiádě, kde oba kluky možná čeká okresní kolo.

Mgr. Naděžda Kopecká

Chemická olympiáda

7.3. 2016 proběhlo okresní kolo Chemické olympiády, kde naší školu reprezentovali Natálie Sojková, Marek Novotný a Martin Rozsypal. Soutěže se zúčastnilo 26 žáků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Martin Rozsypal obsadil 9. místo a byl nejlepším mezi soutěžícími ze základních škol. Natálie Sojková byla devatenáctá a Marek Novotný dvacátý.

tři

Všem třem děkuji za vzornou reprezentaci školy a zájem o chemii.

Mgr. Naděžda Kopecká

Fyzikální olympiáda

FO

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se v Ivančicích u Brna konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Z deváté třídy se ho zúčastnili dva žáci, Alžběta Kadlecová a Martin Rozsypal.

Není dobrá, je skvělá. Kdo? No přece Bětka!

Je pondělí 3. dubna 2017 ráno a my se s žákyní 9. třídy Základní školy v Dolních Loučkách Alžbětou Kadlecovou vydáváme na cestu do Brna. Bětka totiž coby vítězka okresního kola Olympiády z českého jazyka musí přesvědčit porotu, že je i v rámci krajského kola v češtině dobrá!Nálada je skvělá, cesta uběhla jako nic. Organizátoři svolávají všech 24 soutěžích a jde se na to. Po první části soutěže, kterou tvoří teoretická část o znalostech a záludnostech naší mateřštiny, Bětka přibíhá celá rozzářená. Soutěž ji nesmírně baví. Krátké osvěžení a následuje druhá polovina soutěže - slohová práce na dané téma. Po další hodině je hotovo. Odjíždíme směrem k domovu s dobrým pocitem, že by výsledek nemusel být vůbec špatný.
A taky že nebyl! Bětka nebyla v krajském kole dobrá, ona byla skvělá! V těžké konkurenci víceletých gymnázií a základních škol z celého Jihomoravského kraje se umístila v první třetině všech soutěžících, konkrétně na 8. místě. Fantazie.
Bětce všichni upřímně gratulujeme, smekáme před jejím výkonem a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Poslušná