Literární soutěže

Poslední aktualizace stránky 31.5.2017

Zámek ve Slavkově u Brna vyhlásil pro žáky základních škol literární soutěž Tajemství slavkovského zámku. Soutěžící měli za úkol napsat detektivní povídku, která se vztahuje k slavkovskému zámku a vystupuje v ní postava Napoleona Bonaparta. Do soutěže se mohly přihlásit školy z celé republiky.

vendy
Obrovského úspěchu dosáhla žákyně 9. třídy Vendula Harmáčková, která ve své kategorii obsadila mezi 80 soutěžícími krásné 2. místo.
Vendě velice gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Poslušná

Úspěšná povídka

Výsledková listina

Fotografie z předávání cen

Recitační soutěž

recitace

7. a 8. března se nejlepší recitátoři ze školního kola vypravili do Ivančic, kde nás reprezentovali v okresním kole této umělecké soutěže.

Stává se už dobrým zvykem, že z tohoto klání, kde soutěží i žáci gymnázií a uměleckých škol, nepřijíždíme bez úspěchu.

Všechna vystoupení našich dětí v Ivančicích byla opět výborná.

V kategorii prvních tříd vystoupilo 28 soutěžících. Zde se dočkala obrovského úspěchu Marie Hladká z 1. A třídy, která obsadila 2. místo a postupuje do krajského kola! Jolana Kapešová z 2. třídy získala za svůj pěkný výkon Cenu poroty.

Neméně úspěšní byli i starší žáci.

Ve 3. kategorii (6. a 7. třída) se na krásném 3. místě umístila Sabina Štěpánková (6. třída) a ve 4. kategorii (8. a 9. třída) byla Martinu Rozsypalovi z 9. třídy udělena za jeho mimořádný výkon Cena poroty.

V každé kategorii (mimo nulté) soutěžilo přibližně 35 žáků.

Nesmírně si úspěchů našich recitátorů vážíme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Vlasta Bednářová, Mgr. Miroslava Poslušná