O školce

Poslední aktualizace stránky 15.9.2016

Něco o školce:

Mateřská škola Dolní Loučky byla postavena v letech 2011 - 2012 z prostředků obce Dolní Loučky za přispění dotace z rozpočtu JMK. MŠ se nachází v areálu ZŠ. Budova slouží svému účelu od 3.9.2012, kdy byla oficiálně otevřena. Mateřská škola je patrová, dvoutřídní s celodenním provozem a kapacitou 56 dětí. Z důvodu velkého zájmu rodičů o umístění dětí do MŠ byla v budově ZŠ otevřena ještě jedna třída - předškoláci.

Zaměstnanci:

• Dagmar Hošková - vedoucí učitelka (MŠ)
  • Blanka Borkovcová - učitelka (MŠ)
  • Mgr. Tereza Muzikantová - učitelka (MŠ)
  • Bc. Iveta Hájková - učitelka MŠ
  • Ivana Čepičková - učitelka (MŠ v ZŠ)
  • Mgr. Eva Vojtová - učitelka (MŠ v ZŠ)
  • Martina Mašková - školnice (MŠ)
  • Karolína Hladíková - uklízečka (MŠ)

Kontakty:

Mobil:

• 733 137 720 ...Mateřská škola
  • 602 204 671 ...MŠ v Základní škole

Výuka ve školce:

Budova MŠ: 56 dětí ve věku 3 - 5 let je rozdělena do dvou tříd

• třída „ŽABIČKY" - p. uč. Dagmar Hošková, p. uč. Mgr. Tereza Muzikantová
  • třída „BERUŠKY" - p. uč. Mgr. Eva Vojtová, p. uč. Ivana Čepičková

Budova ZŠ: 27 dětí ve věku 6 - 7 let . . . jedna třída

• třída „DRÁČCI" - p.uč. Blanka Borkovcová, p.uč. Iveta Hájková

Kroužky:

• LOGOPEDIE - Bc. et Bc. Barbora Dufková
  • ANGLIČTINA „ZU-ZU"
  • EDUKAČNÍ SKUPINKY
  • TANEČNÍ KROUŽEK - p. Hošková

V MŠ s dětmi pracujeme podle ŠVP - „Kurikulum podpory zdraví". Navštěvujeme různá divadelní představení v Tišnově, v Brně, některá divadla dojíždí i do mateřské školy. Jezdíme na polodenní výlety, na plavání s předškoláky a dle možností i do vzdělávacího centra „Jezírko" v Soběšicích .

Vybavenost školky:

Naše MŠ je vybavena novým a moderním zařízením, samostatná ložnice slouží k odpočinku dětí po obědě.
K zábavám a hrám venku je využívána velká zahrada s houpačkami, tabulemi na kreslení, dřevěným domkem, nízkými kladinami a pískovištěm u budovy MŠ (zbytek školní zahrady se dodělává). Rovněž využíváme s dětmi areál multifunkčního hřiště u ZŠ.

Stravování:

Dovoz jídla je zajištěn z kuchyně jídelny při Základní škole. O přepravu jídla se stará p. Marie Chrástková.